Gdy przychodzi grudzień i dzień jest coraz krótszy, w pogodzie wieje i sypie śniegiem myśl o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia rozgrzewa nasze serca a wielu daje nadzieję na nowy początek. Dlatego 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole za przykładem lat poprzednich klasy czwarte: Technikum Żywienia i Technikum Hotelarskie pod opieką wychowawcy Agnieszki Frejlich postanowiły zorganizować kiermasz świątecznych słodkości. Wierni słowom ś. Jana Pawła II, że "Bogatym nie ten kto posiada, tylko ten kto daje’’, uzyskany dochód przeznaczyli na cel charytatywny- zakup świątecznych paczek.

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”, pod takim hasłem przebiegały tegoroczne „Mikołajki” przygotowane przez naszą młodzież oraz nauczycieli dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Niemienicach. W poniedziałek, 10 grudnia nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Stępień, p. Martą Firmanty oraz p. Tomaszem Sewerą udali się do dzieci ze wspaniałymi mikołajkowymi upominkami.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Młodzież ze szkoły na „górce” wraz z nauczycielami podejmuje prace wolontaryjne z inicjatywy działającego w szkole Szkolnego Koła Wolontariatu. Zakres działań Koła jest bardzo szeroki. Są to między innymi akcje charytatywne i kiermasze świąteczne, zbiórki pieniędzy oraz produktów spożywczych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, rodzin naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czy dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wieloletnią tradycją szkoły „na górce” jest udział naszej młodzieży oraz nauczycieli w corocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


logo wolontariat

Rada Wolontariatu:

Przewodnicząca - Patrycja Kalita - kl. II TL

Zastępca Przewodniczącej - Zuzanna Pater - kl. II TŻ

Sekretarz - Paulina Lis - kl. II THO

Skarbnik - Małgorzata Stępień - kl. III TL

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu - mgr Marta Firmanty

 

kolo wolontariatu 2018