logo wolontariat

Rada Wolontariatu:

Przewodnicząca - Patrycja Kalita - kl. II TL

Zastępca Przewodniczącej - Zuzana Pater - kl. II TŻ

Sekretarz - Paulina Lis - kl. II THO

Skarbnik - Małgorzata Stępień - kl. IIi TL

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu - mgr Marta Firmanty

 

kolo wolontariatu 2018

W czerwcu w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie została przeprowadzona kolejna akcja charytatywna w postaci zbiórki pieniędzy „Dla Michała” ucznia naszej szkoły, realizującego indywidualny tok nauczania. W akcję zaangażowała się młodzież całej szkoły, na czele ze Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Samorządem Uczniowskim pod opieką pani pedagog Małgorzaty Stępień oraz nauczycieli, pani Marty Firmanty i pani Magdaleny Kidoń. Dziękujemy i gratulujemy naszej młodzieży oraz ich wychowawcom za zaangażowanie i solidarność w podjętym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła nie tylko edukuje, ale także uczy wrażliwości i postaw prospołecznych powiedziała dyrektor szkoły Magdalena Gdowska.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie po raz kolejny z dużym zaangażowaniem zorganizowali przedświąteczną akcję charytatywną w swojej szkole. Ze środków pieniężnych zgromadzonych na kiermaszu przeprowadzonym w szkole, młodzież Samorządu Uczniowskiego sprawiła kilku swoim rówieśnikom wspaniałą niespodziankę w postaci świątecznych podarunków. Dzięki takiemu przedsięwzięciu nasza młodzież kształtuje nie tylko postawy prospołeczne, empatię, ale także umiejętność dzielenia się z innymi. Cieszymy się tym bardziej, iż uczniowie podejmują się tego rodzaju działania z ogromnym przekonaniem i entuzjazmem. Nad przeprowadzeniem akcji czuwały panie Małgorzata Stępień i Marta Firmanty.

Korytarz pachnący bożonarodzeniowymi wypiekami, ubrane choinki i radosne oczekiwanie... Tak co roku w ZS nr 1 kończy się Adwent- ustawiony jest kiermasz ,a na nim świąteczne słodkości ,za każdym razem inne by zachwycić i zachęcić do kupna w szczytnym celu. Uczniowie klas III technikum żywieniowego i hotelarskiego z wychowawcą Agnieszka Frejlich pragną uprzyjemnić ten magiczny czas kolegom, których los nie obdarował zbyt hojnie.