W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła” w dniach 16-19 października 2018 r. czterdziestu jeden hotelarzy z Technikum Hotelarstwa w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie wraz z opiekunami: Iwoną Winiarczyk -Kapsą, Małgorzatą Stępień i Elżbietą Chebą wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Warszawy. Przyszli hotelarze rozpoczęli pobyt zajęciami w Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. Kolejnym punktem był Stadion Narodowy oraz trasa "Poczuj się jak VIP", dzięki czemu poznali miejsca przebywania ważnych osób w tego typu obiekcie i sami też mogli wcielić się w rolę VIP-ów. Następnie grupa przeniosła się do Łazienek Królewskich, które prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie w barwach złotej polskiej jesieni. Uwieńczeniem pierwszego dnia wizyty był pobyt na tarasie widokowym z którego wyjątkowo atrakcyjnie prezentowała się Warszawa nocą.

Nastepnie młodzież odbyła dwudniowe szkolenie w 4-gwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton & Conference Centre, z zakresu obsługi Gościa w restauracji hotelowej, zwiedzała Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście, a wieczorem – czekała na nią prawdziwa uczta duchowa – wizyta w Teatrze Komedia oraz sztuka pt. "Hotel Westminster" w gwiazdorskiej obsadzie. Po spektaklu była okazja, aby osobiście podziękować aktorom za wspaniały występ. Ostatni dzień pobytu w Warszawie rozpoczął się od szkolenia w 4-gwiazdkowym Hotelu Hilton Warsaw & Convention Centre. Młodzież poznała między innymi pracę hotelowego concierge'a – „specjalisty od luksusu”. Po szkoleniu prowadzący oprowadził przyszłych adeptów sztuki hotelarskiej po obiekcie, gdzie można było zobaczyć różne jednostki mieszkalne oraz apartament prezydencki. Ostatnią warszawską atrakcją była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiedza na temat atrakcji turystycznych i kulturowych miasta, w którym pracuje hotelarz jest niezwykle istotna, gdyż pozwala na przedstawienie gościowi hotelu oferty ciekawego spędzenia wolnego czasu, a jednocześnie umożliwia reklamowanie rodzinnego przemysłu turystycznego. Kreatywność i bogata wiedza oraz znajomość kilku języków obcych pracowników hotelu pozwala na ubieganie się o stanowisko concierge'a. Zawód hotelowego concierge'a, polega na profesjonalnej pomocy gościom, realizacji ich indywidualnych potrzeb i zamówień. Obecnie konsjerżów można spotkać w hotelach wysokiej klasy. Projekt „Nowoczesna szkoła” pozwolił uczniom technikum nie tylko zdobywać wiedzę z zakresu szkolenia zawodowego, ale również zapewnił wszechstronny rozwój, dając możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym stolicy.