W dniu 7 czerwca 2016r. w powiecie opatowskim przebywała młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie koło Kętrzyna na Mazurach. Dwudziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli odwiedziła m.in. Mikułowice, wieś, w której urodził się w 1902 roku gen. Kamiński oraz Izbę Pamięci poświęconą temu wielkiemu bohaterowi Polski i ziemi opatowskiej, która znajduje się w szkole podstawowej w Wojciechowicach.

Przewodnikiem oprowadzającym naszych gości po ziemiach powiatu opatowskiego był nauczyciel historii i radny powiatowy, Tomasz Świątek, reprezentujący Starostę Opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Dzięki uprzejmości wójta gminy Iwaniska, Pana Marka Stańka młodzi uczniowie z Mazur mogli nieodpłatnie zwiedzić Zamek w Ujeździe, który wywarł na nich wielkie wrażenie. Po powrocie do Opatowa nasi goście zapalili znicze pamięci pod pomnikiem Batalionów Chłopskich. Na koniec odwiedzin mazurska młodzież i nauczyciele odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie, gdzie ugoszczeni zostali obiadem a następnie zaprosili naszych uczniów i panią dyrektor, Magdalenę Gdowską, do rewizyty na Mazurach. Szkoła w Karolewie kształci bowiem m.in. techników mechanizacji rolnictwa i techników żywienia i gastronomii, podobnie jak nasz Zespół Szkół „ Na Górce”.