W dniu 08 marca 2016 roku odbyły się eliminacje centralne czwartej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach w Poznaniu. Organizatorzy przedsięwzięcia jako miejsce zmagań konkursowych wybrali Collegium Da Vinci, poznańską uczelnie wyższą. Zgodnie z programem na trzeci już etap Olimpiady przybyli tłumnie uczniowie z całej Polski wraz ze swoimi opiekunami, aby wziąć udział w teście egzaminacyjnym składającym się z pytań  typu prawda/fałsz oraz pytań otwartych. Komisja Olimpiady Bankowej licznie zaangażowaną młodzież zgromadziła w przestronnej i nowoczesnej auli tej uczelni, nadzorując ze swojej strony właściwy przebieg eliminacji centralnych.

Komitet Główny po sprawdzeniu prac egzaminacyjnych postanowił przyznać tytuł finalisty wszystkim uczestnikom eliminacji centralnych z Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie tzn. Annie Borys, Rafałowi Ciepieli, Milenie Czechowskiej, Tomaszowi Kołodziejowi, Kamili Mazurek, Sylwii Strzępskiej, Paulinie Zygadło, Agnieszce Łasak, oraz Urszuli Wiącek. Efektem przygotowania uczniów naszej szkoły do Olimpiady było utwierdzenie ich w przekonaniu jak znaczący wpływ na stan naszej gospodarki ma realny poziom stopy procentowej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej oraz złagodzenie polityki kredytowej banków – tłumaczy Piotr Banaczyk – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tej placówce oświatowej.