W dniu 11 marca b.r. uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do fabryki samochodów ciężarowych MAN położonej w miejscowości Niepołomice nieopodal Krakowa. Jest to ogromny zakład, który rozpoczął swoją działalność w 2007 roku i już po pięciu latach działalności fabrykę opuściło 50 000 ciężarówek. Uczniowie mieli okazję  zobaczyć perfekcyjną organizację  pracy, która sprawia, iż montaż kompletnego pojazdu zajmuje zaledwie 8 minut i 28 sekund. W dniu odwiedzin z taśmy zjechało 53 pojazdy, każdy pod indywidualne zamówienie klienta. Technicy pojazdów samochodowych mieli szansę sprawdzenia jak uzyskane przez nich  wykształcenie wykorzystuje się w pracy w wielkim koncernie samochodowym.

Kierownictwo fabryki zapewniało naszych uczniów, że ciągle poszukiwani  są dobrze wykształceni fachowcy w tym zawodzie. Po obejrzeniu fabryki uczniowie udali się na zwiedzanie Krakowski ego Starego Miasta.