Uczniowie klas mundurowych i nauczyciele reprezentujący ZS Nr1 w Opatowie dostapili wielkiego zaszczytu, otrzymując zaproszenie na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie 22 lutego 2016 roku. Był on poświęcony 75 rocznicy pierwszego zrzutu "Cichociemnych'' Spadochroniarzy AK, doskonale wyszkolonych w Anglii i zrzuconych do okupowanej Poski. 316 "Cichociemnych'' miało za zadanie organizować ruch oporu i walczyć z nazistami. Koncert został zorganizowany przez Fundację im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK i zapoczątkował szereg uroczystości w związku z uchwaleniem przez Sejm RP 2016 - Rokiem Cichociemnych.

Przybyli na niego znakomici goście na czele z gościem honorowym panem Aleksandrem Tarnawskim – ostatnim żyjącym w Polsce "cichociemnym'', członkowie rodzin legendarnych komandosów AK, pan płk. Piotr Gąstał – dowódca JW GROM, attache wojskowy ambasady Stanów Zjednoczonych Roy Wójcik, przedstawiciele Sztabu Generalnego i wielu instytucji państwowych.