10 lutego 2016r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbyły się warsztaty dla doradców zawodowych ze szkół gimnazjalnych, które poprowadził Pan Piotr Prędota – dyrektor Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach. W spotkaniu udział wzięły także Pani Teresa Gajewska – starsza Cechu Rzemieślników Różnych i Przedsiębiorców w Opatowie oraz Magdalena Gdowska – dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie. Warsztaty miały pokazać drogę zawodową młodych ludzi, która zapewni im uzyskanie dobrego zawodu i w późniejszej perspektywie – pracę. Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach objęła patronatem tylko najlepsze klasy wielozawodowe w województwie świętokrzyskim. Wśród wyróżnionych znalazły się klasy z tutejszej szkoły. Zaplanowana współpraca ma na celu udoskonalenie szkolenia zawodowego, fachowe doradztwo zawodowe, a także udział w dodatkowych atrakcyjnych kursach i praktykach zawodowych.

O techniczną i kulinarną oprawę warsztatów zadbały klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr1.