W dniu 16 czerwca 2014r. przeprowadziliśmy w naszej szkole przedwakacyjną, czwartą w tym roku szkolnym akcję honorowego krwiodawstwa. Tradycyjnie nad organizacją i przebiegiem akcji czuwały członkinie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem. Przedwakacyjny termin akcji był naszym odzewem na apel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Muzoł. Łącznie w tym dniu krew oddało 19 osób. Kilka dni wcześniej młodzież oddawała honorowo krew w Ostrowcu Świętokrzyskim z przeznaczeniem dla rannego w wypadku komunikacyjnym kolegi. Łącznie w mijającym roku szkolnym 2014/2015  w naszej szkole przeprowadzono 142 donacji, oddano 62,85 l  krwi.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za osobiste  zaangażowanie się w tę formę pomocy drugiemu człowiekowi. Pragniemy także zachęcić do oddawania krwi w okresie wakacyjnym, gdyż jest to okres największego zapotrzebowania przez służby medyczne na ten najcenniejszy i niezastąpiony  dar życia.