W czerwcu Szkolne Koło PCK zostało zaproszone na zajęcia warsztatowe do Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iwaniskach. Zajęcia odbywały się w ramach Tygodnia Profilaktyki pod hasłem ”Żyję i działam bezpiecznie, bo życie to najcenniejszy dar”.Celem warsztatów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Celem  było także zwrócenie uwagi młodzieży na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w okresie wakacji i promowanie bezpiecznych zachowań. Młodzież wraz z opiekunem Szczepanem Madejem i Pawłem Weselakiem zademonstrowała pokaz udzielania pierwszej na terenie bezpośrednio przylegającym do budynku szkolnego.

Przedstawiono trzy scenki przedstawiające: wypadek komunikacyjny, atak epilepsji, ciało obce w ranie. Gimnazjaliści z dużą uwagą obserwowali pokazy w wykonaniu naszej młodzieży. Spotkanie było bardzo przydatne, gdyż zajęcia łączyły przekaz narratora, wyjaśnienia teoretyczne, praktyczne działanie ratowników.  Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i wymiany uwag. Wymienione przypadki zdarzeń losowych zostały przedstawione w sposób bardzo realistyczny. Mamy dużą satysfakcję, że spotkanie było przydatne dla młodzieży i w przyszłości takie zajęcia będą jedną z form naszej współpracy.