W dniu 11 czerwca 2015 roku delegacja młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w Finale XVIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA 2015 , który miał miejsce w Stalowej Woli. Jak co roku również i teraz finał stanowi podsumowanie aktywności i działań twórczych młodzieży oraz ich opiekunów z terenu trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.Myślą przewodnią tegorocznych przeglądów form artystycznych było hasło: „Błogosławieni, którzy czynią pokój”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 9.30 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz.

W podsumowaniu młodzieżowego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, oświatowych oraz samorządowych, które wspierają coroczną realizację Eutrapelii. O godz. 11.00 rozpoczęła się część arystyczna w  Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Po rozpoczęciu programu nastąpiło wręczenie festiwalowych laurów i nagród dla wszystkich 25 szkół, które zaangażowane były w tę edycję przeglądu młodzieżowych form artystycznych. Nagrody wręczał ks. bp K. Nitkiewicz.Następnie przedstawiono program artystyczny zatytułowany "Pięknie żyć" w wykonaniu młodzieży szkół Diecezji Sandomierskiej oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”.Na zakończenie organizatorzy podziękowali przede wszystkim młodzieży za ich zaangażowanie i udział w przeglądzie, dyrektorom, nauczycielom i opiekunom za wspieranie młodzieży w ich artystycznych pasjach oraz wszystkim, którzy wspierali tegoroczne Eutrapelia. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.