W dniu 26 maja na stadionie Alitu Ożarów odbył się V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Opatowskiego szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia turnieju w imieniu Pana Starosty dokonał radny powiatu opatowskiego Mirosław Adamek. W pierwszym meczu uczniowie Zespołu Szkół Nr1 z Opatowa pokonali uczniów Zespół Szkół im. Edwarda Szylki z Ożarowa 1:0 i awansowali do finału. W drugim meczu Zespół Szkół Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie z Ożarowa pokonał uczniów z Liceum Bartosza Głowackiego 4:0.  W meczu o trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół im. Edwarda Szylki z Ożarowa po wyrównanym pojedynku wygrał w karnych 6:5 (w normalnym czasie 1:1) zespół Liceum Ogólnokształcącego z Opatowa. W finale doszło do wielkiej niespodzianki. Drużyna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie z Ożarowa, która była faworytem tego turnieju, oparta była przede wszystkim na zawodnikach 4 ligowego Alitu Ożarów przegrała z Zespołem Szkół Nr1 w Opatowie 0:2.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze operowali więcej piłką, jednak nic z tego nie wynikało, gdyż dyscyplina taktyczna oraz gra defensywna uczniów ZS Nr1 spisywała się bez zarzutów. Nasi uczniowie szukali szczęścia w kontratakach i to im się udało. W pierwszej połowie bramkę na 1:0 strzelił Tomasz Serweta. Natomiast w drugiej połowie podobnego wyczynu dokonał Piotr Witkowski, który strzelając bramkę na 2:0 ustalił wynik meczu. Po ostatnim gwizdku sędziego wśród zwycięzców zapanowała ogromna radość. Każdy zespół nagrodzony został pucharami, a ten największy – najważniejszy za zwycięstwo uczniom Zespołu Szkół Nr1 Opatowie  wręczył w imieniu Starosty opatowskiego  pan  M. Adamek. Organizatorem Turnieju był Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. Skład Mistrzów  Powiatu Opatowskiego w Piłce Nożnej: Krystian Dąbrowski, Michał Konat, Karol Kryściak, Piotr Witkowski, Sebastian Jończyk, Emil Bocheński, Maciej Chrzanowski, Mateusz Tadysz, Dawid Szlufik,  Marcin Bogdański, Michał Pasiek, Dawid Kobiałka, Paweł Kargul, Dominik Dąbrowski, Kamil Grzesik, Kamil Cebula, Tomasz Serweta, Mateusz Dziadowicz Trenerzy: Waldemar Domagała, Robert  Gubernat