Dnia 03.06.2015 r. młodzież z klasy III technikum obsługi turystycznej wraz z uczniami klasy III szkoły wielozawodowej oraz II technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w pieszym rajdzie po Górach Świętokrzyskich. Trasa rajdu przebiegała czerwonym szlakiem z Paprocic na Święty Krzyż następnie niebieskim szlakiem po wschodnim stoku Łysej Góry zwanym Drogą Królewską do Nowej Słupi. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej przygotowali dla swoich kolegów plan wycieczki. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z wieloma osobliwościami flory, fauny oraz zabytkami i historią Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Rajd oprócz ogromnych walorów turystycznych i poznawczych był dla uczniów TOT-u formą praktycznych zajęć terenowych, w trakcie, których szlifowali umiejętności pracy z mapą; orientacji mapy w terenie, porównywania map turystycznych z mapami panoramicznymi, analizy przebiegu szlaków turystycznych na podstawie przewodników i map. Uczniowie mieli również możliwość oceny stopnia atrakcyjności zabytków, działalności gospodarczej czy sprawdzenia i pogłębienia własnej wiedzy na temat walorów przyrodniczych i kulturowych Gór Świętokrzyskich. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Monika Masternak, Elżbieta Sabat oraz Agnieszka Zwolska.