W dniu 11 maja 2015 r. uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych, Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie Mechanik Pojazdów Samochodowych wzięli udział w niecodziennych zajęciach dydaktyczno-rekreacyjnych na terenie toru kartingowego Pole Position w Jankach pod Warszawą. Uczestnicy to grupa 18 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i aktywnie angażują się w życie szkoły. Tor kartingowy Pole Position składa się z dwóch części. Część pierwsza zlokalizowana jest w nowoczesnej, ogrzewanej i klimatyzowanej hali o powierzchni 3000 m2 (350 metrów o bardzo ciekawej  kombinacji zakrętów), a pozostała część toru znajduje się na zewnątrz hali. Młodzież miała do swojej dyspozycji gokarty o pojemności 200 ccm i mocy 6,5 KM. Zajęcia na torze kartingowym zaczęły się od szkolenia z zakresu obsługi gokarta i zasad poruszania się po torze – prowadzący imprezę objaśnił regulamin oraz flagi obowiązujące na torze.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do szatni, gdzie zaopatrzyli się w specjalne kaski, a chętni mogli także założyć profesjonalne kombinezony wyścigowe.   Później zostali podzieleni na trzy 6-osobowe grupy i rozpoczęli jazdy treningowe, pozwalające na zapoznanie się z obsługą gokarta i układem toru. Po pierwszej turze przejazdów rozpoczęły się tzw. jazdy  kwalifikacyjne na czas. W czasie dwóch 10 minutowych biegów wyłonieni zostali zawodnicy finałowi na podstawie najlepszego czasu okrążenia (best lap). Na tej samej podstawie określona została również kolejność startu w finale (start wspólny), podczas którego wyłonieni zostali zwycięzcy. Zawody wygrał Szymon Ryza uczeń klasy Mechanik Pojazdów Samochodowych, drugi był Marcin Kankowski uczeń Technikum Pojazdów Samochodowych, zaś trzecie miejsce zdobył uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa Jakub Gorazd. Najlepsza trójka oczywiście stanęła na podium, gdzie wszyscy gratulowali osiągniętych wyników. Cały wyjazd został zorganizowany dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły i nauczycieli: P. Cybuli, W. Domagały, a przede wszystkim przychylności sponsorów.