24 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie. „Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień’’- te słowa stały się mottem tej wyjątkowej uroczystości. Pani Dyrektor Magdalena Gdowska w obecności zaproszonych gości: Kierownika Wydziału Oświaty – Marka Gołasy, przewodniczącej Rady Rodziców – Stanisławy Papaj oraz Prezesa oddziału ZNP w Opatowie – Andrzeja Soroki wręczyła tegorocznym abiturientom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Dla najlepszych uczniów rozdane zostały również statuetki „PRIMUS INTER PARES” (pierwszy wśród równych), które miały uhonorować szczególnie wyróżniające się osoby.

Były to:
Magdalena Stępień - Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych
Kamil Cebula - Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych
Monika Kania - Technikum ekonomiczne.
Szczególne podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżniających się uczniów. Maturzyści reprezentujący poszczególne klasy pożegnali sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor oddała głos młodzieży, która podziękowała swoim nauczycielom, a szczególnie wychowawcom:
p. Edycie Gwoździk - Technikum ekonomiczne
p. Danucie Roszczypale - Technikum pojazdów samochodowych
p. Monice Wicha - Technikum obsługi turystycznej
p. Waldemarowi Domagale - Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych
Po uroczystości wszyscy udali się do swoich sal na spotkanie ze swoimi wychowawcami.