Boże Narodzenie to czas miłości, okazywania sobie uczuć i obdarowywania się  prezentami. A czy istnieje podarunek, który przyniesie szczęście każdemu? Na to pytanie odpowiadali  w swoim Bożonarodzeniowym przedstawieniu uczniowie naszej szkoły: Urszula Wiącek (kl. III TOT), Agnieszka Łasak (kl. III TOT), Tomasz Kołodziej (kl. III TE), Bartłomiej Waldon (kl. III TE), Katarzyna Zając (kl. IIITE), Magdalena Mucha (kl. III TOT), Ilona Wąs (kl. III TOT), Karol Rabczyński (kl. III TOT), Dominika Bińczak (kl. I TŻ) i Justyna Węglewicz (kl I TŻ), którzy19. XII. 2014r. pod opieką p. Anny Wiśnios, p. Teresy Jędrzejewskiej oraz p. Magdaleny Kidoń przedstawili inscenizację zatytułowaną ‘Błękitny prezent’.

Dyrekcja, nauczyciele i przybyli goście reprezentujący Radę Powiatu p. A. Bławat i p. R. Kasiński - oraz wszyscy uczniowie ZS NR1 w Opatowie, zostali wprowadzeni w cudowną atmosferę Świąt poprzez historię opowiadającą o tym jak maleńkie  Dzieciątko Jezus, które ma się narodzić,  zmienia nasze życie na lepsze, piękniejsze i w dzisiejszym zabieganym świecie pomaga nam dostrzec tych, którzy tak bardzo potrzebują naszego dobrego słowa i życzliwości. O nastrojową oprawę muzyczną zadbali Daria Kusal (kl. I TŻ), Karol Durda (kl. I TŻ), Dominika Łukasik (kl. I LOM) i Rafał Gajewski (kl. I LOM). Nie zabrakło również ciepłych i serdecznych życzeń złożonych wszystkim zgromadzonym na sali przez panią Dyrektor Magdalenę Gdowską, przybyłych gości oraz przewodniczącego samorządu szkolnego Dawida Kobiałkę.