W dniu 13 września 2014r. młodzież z klas mundurowych i klas technikum pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym w Ożarowie pod hasłem „BEZPIECZEŃSTWO – WSPÓLNA SPRAWA”. Piknik organizowali: Komenda Powiatowa Policji w Opatowie i Urząd Miasta i Gminy Ożarów. Uczniowie klas mundurowych zademonstrowali symulację udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku drogowego co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Oprócz klas mundurowych nadzorowanych przez nauczycieli: Szczepana Madeja i Roberta Gubernata na pikniku szkoła zademonstrowała stoisko warsztatów szkolnych.

Pod kierunkiem Jerzego Lulin uczniowie technikum samochodowego demonstrowali m.in. jak wykonuje się pomiar przepuszczalności światła w szybach samochodowych czy tunning pojazdów. Nauczyciel – diagnosta Jacek Bełczowski  udzielał porad diagnostycznych i wspólnie z dyrektorem Tomaszem Świątkiem zapraszali uczestników pikniku do korzystania z usług stacji Kontroli Pojazdów w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie.