Tegoroczny XXII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach był wyjątkowy, jak twierdzili organizatorzy, ponieważ zaprezentowała się rekordowa liczba wystawców.Na tej jednej z największych w Europie wystaw branży zbrojeniowej swój sprzęt przedstawiło ponad 500 wystawców z 27 krajów. W ciągu 4 dni na targach gościły 54 delegacje zagraniczne z całego świata i politycy z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem na czele. Honorowy patronat nad XXII MSPO objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Producenci z branży zbrojeniowej zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i elementy uzbrojenia oraz wyposażenie polskich żołnierzy.

Uczniowie klasy mundurowej ZS Nr1 z Opatowa pod opieką nauczycieli: p. Edyty Gwoździk i p. Waldemara Domagały podziwiali śmigłowce wielozadaniowe, w tym najsłynniejszy Black Hawk amerykańskiego konsorcjum Sikorsky oraz tegoroczną nowość bojowy śmigłowiec Tiger. Dużą popularnością wśród młodzieży z mundurówki cieszyła się wystawa Sił Zbrojnych RP pod hasłem: „Historia, teraźniejszość, przyszłość”. Uczennica Magdalena Stępień próbowała swoich sił na motocyklu uczestniczącym w II wojnie światowej. Ogromne wrażenie na uczniach ZS Nr1 w Opatowie zrobił rynsztunek „Tytan” przypominający arsenał z filmów science - fiction. W trakcie zwiedzania kolejnych ekspozycji uczniów mundurówki spotkała miła niespodzianka z jednym z wystawców wojskowego sprzętu wodnego rozpoznali byłego operatora JW. GROM - „Fokę” znanego ze szkoleń prowadzonych przez mjr Jacka Kowalika w naszej szkole. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego szkoleniowca młodzież z klasy mundurowej gościła na stoisku elitarnej jednostki specjalnej GROM. Niesamowitym przeżyciem dla tej grupy uczniów była możliwość trzymania w rękach najnowocześniejszych pistoletów, karabinów i radiostacji do łączności satelitarnej, jakich używają współczesne armie. Młodzież z ZS Nr1 z Opatowa z wielkim zainteresowaniem oglądała i podziwiała nowoczesne samoloty, rakiety kosmiczne, pojazdy samochodowe, broń lekką, amunicję i system łącznościowy, czyli wszytko to, co mundurowcy poznać powinni. Była to już druga wizyta przedstawicieli klas mundurowych  ZS Nr1 z Opatowa na targach przemysłu obronnego - powiedział dyrektor szkoły pan Tomasz Świątek.