W ramach współpracy naszej szkoły z OHP w Sandomierzu 14 grudnia 2023r. młodzież I i lll klasy Szkoły Branżowej l Stopnia uczestniczyła w warsztatach „Jak poprawić pracę mózgu” przeprowadzonych przez pana Arkadiusza Glebowicza. Terapeuta promował wśród uczniów zdrowy styl życia oraz pokazywał przykłady zdrowych nawyków, które mogą poprawić samopoczucie. W swoich warsztatach szeroko skupiał się na czynnikach zaburzających pracę mózgu oraz na ich negatywnym wpływie na nasze zdrowie. Zdaniem specjalisty brak odpowiedniej ilości snu i zmieniony cykl okołodobowy, niska aktywność fizyczna, nieodpowiednie odżywianie, zaburzona praca gospodarki glukozowo – insulinowej, nadwaga i otyłość, nietolerancje pokarmowe oraz tzw. „zapychacze czasu” to najniebezpieczniejsze czynniki dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwa postawa ciała to kolejny element, o który uczniowie powinni zadbać, np. długotrwała praca przy komputerze czy kilkugodzinne siedzenie w ławkach szkolnych. W przyszłości może to zapobiec wielu problemom zdrowotnym. Opiekę nad organizacją warsztatów dla młodzieży sprawowały wychowawczynie klasy branżowej Magdalena Szczygieł i Marta Firmanty.