tel. +48 158682199

www.opatow.szkola.pl

Internat, to idealne miejsce dla uczniów rozpoczynających lub kontynuujących naukę w Zespole Szkół nr 1 lub Zespole Szkół nr 2 w Opatowie. Placówka stanowi integralną część kompleksu edukacyjnego Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.

Placówka zapewnia mieszkańcom:

 • Całodobową opiekę pedagogiczną

 • Całodzienne wyżywienie

 • Pokoje sypialne

 • Komfortowe warunki do nauki i wypoczynku

 • Bezpieczeństwo – system monitoringu

 • Bibliotekę i czytelnię

 • Salkę komputerową

 • Dostęp do Internetu

 • Bilard i stół do tenisa

Do dyspozycji uczniów – łącznie przeznaczone jest 110 miejsc noclegowych. 4 - osobowe pokoje udostępnione są dla chłopców i dziewcząt uczących się poza miejscem zamieszkania. Obiekt dysponuje również świetlicą oraz pokojami „cichej nauki”. Wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych gwarantuje przede wszystkim odpowiednie warunki do nauki, a także sprzyjające warunki do wypoczynku.

Internat oferuje także:

 • pomoc nowym wychowankom w adaptacji do nowego środowiska poprzez indywidualne rozmowy i zajęcia integracyjne,

 • pomoc w samokształceniu i organizowaniu nauki własnej,

 • możliwość uczestniczenia w kółkach zainteresowań.

W skład grona pedagogicznego Internatu wchodzą następujący nauczyciele wychowawcy:

Kierownik Internatu – Mariusz Masternak

Pozostali nauczyciele wychowawcy:
Ewa Urbanik
Krzysztof Łata
Anna Dwojak
Monika Kostępska
Jarosław Mazur
Tomasz Ramus
Barbara Smoleń
Joanna Kujszczyk
Krzysztof Wójcik
Paweł Partyka