tel. +48 158682199

www.opatow.szkola.pl

Internat, to idealne miejsce dla uczniów rozpoczynających lub kontynuujących naukę w Zespole Szkół nr 1 lub Zespole Szkół nr 2 w Opatowie. Placówka stanowi integralną część kompleksu edukacyjnego Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.

Placówka zapewnia mieszkańcom:

• Całodobową opiekę pedagogiczną

• Całodzienne wyżywienie

• Pokoje sypialne

• Komfortowe warunki do nauki i wypoczynku

• Bezpieczeństwo – system monitoringu

• Bibliotekę i czytelnię

• Salkę komputerową

• Dostęp do Internetu

• Bilard i stół do tenisa

Do dyspozycji uczniów – łącznie przeznaczone jest 110 miejsc noclegowych. 4 - osobowe pokoje udostępnione są dla chłopców i dziewcząt uczących się poza miejscem zamieszkania. Obiekt dysponuje również świetlicą oraz pokojami „cichej nauki”. Wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych gwarantuje przede wszystkim odpowiednie warunki do nauki, a także sprzyjające warunki do wypoczynku.

Internat oferuje także:

• pomoc nowym wychowankom w adaptacji do nowego środowiska poprzez indywidualne rozmowy i zajęcia integracyjne,

• pomoc w samokształceniu i organizowaniu nauki własnej,

• możliwość uczestniczenia w kółkach zainteresowań.

W skład grona pedagogicznego Internatu wchodzą następujący nauczyciele wychowawcy:

Kierownik Internatu – Ryszard Wosik

Pozostali nauczyciele wychowawcy: