Informujemy, że z przyczyn niezależnych od szkoły akcja honorowego krwiodawstwa w naszej zaplanowana na dzień 13 grudnia 2018r. została odwołana. O najbliższym możliwym terminie akcji powiadomimy wkrótce.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Młodzież ze szkoły na „górce” wraz z nauczycielami podejmuje prace wolontaryjne z inicjatywy działającego w szkole Szkolnego Koła Wolontariatu. Zakres działań Koła jest bardzo szeroki. Są to między innymi akcje charytatywne i kiermasze świąteczne, zbiórki pieniędzy oraz produktów spożywczych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, rodzin naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czy dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wieloletnią tradycją szkoły „na górce” jest udział naszej młodzieży oraz nauczycieli w corocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

21 listopada ‘World Hello Day’ czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”– to wspaniała okazja, by poprzez ciepłe słowo, czuły gest, serdeczny uśmiech zaczarować szkolną rzeczywistość. Tak właśnie było na naszej „Górce”. Radośnie, życzliwie i bardzo serdecznie. Przygotowana przez Samorząd ‘Tablica Miłego Słowa’, na której każdy mógł przypiąć magiczną karteczkę z pozdrowieniami, wypełniła się po brzegi. Efekt był wspaniały, żółte kółeczka z miłymi słowami rozjaśniły korytarz i wywołały mnóstwo radości i uśmiechu u czytających je adresatów. Wyjątkowymi wyróżnieniami ‘Orderami Życzliwości’, odznaczeni zostali: P. Magdalena Gdowska – „Najżyczliwsza Pani Dyrektor”, P. Piotr Cybula „Najżyczliwszy Pan Dyrektor”, P. Magdalena Kidoń – „Najżyczliwszy Nauczyciel”. Bardzo serdecznie GRATULUJEMY!!!

Uczniowie klas mundurowych ZS nr1 w Opatowie kolejny raz uczestniczyli w szkoleniu przybliżającym im pracę w służbach mundurowych. Dwudniowe szkolenie zostało zorganizowane przez nauczycieli koordynujących pracę klas mundurowych panią Edytę Gwoździk i pana Marka Frejlicha oraz Fundację GROM COMBAT, która patronuje mundurówce ,, szkoły na górce''. Dla młodzieży było to 40 godzin spędzonych bardzo intensywnie, instruktorzy przygotowali zjęcia zróżnicowane tematycznie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z podstawami spadochroniarstwa, budową spadochronów i zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas skoków spadochronowych. Zajęcia poprowadził doswiadczony skoczek, instruktor spadochroniarstwa. Doskonalili swoje umiejętności z systemu samoobrony GROM COMBAT i terenoznawstwa. Instruktorzy pozostajacy w czynnej służbie wojskowej przeprowadzili Militarny Trening Funkcjonalny, który stanowi jeden z elementów toru sprawnościowego do różnych służb mundurowych.