W październiku 2018 r. uczniowie klasy II i IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz uczniowie z klas II Technikum Hotelarstwa i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wraz z opiekunami Iwoną Winiarczyk -Kapsą i Anetą Król udali się na wycieczkę w Tatry i Pieniny.. Góry powitały młodzież piękną pogodą, dzięki czemu można było zrealizować zaplanowany bogaty program: wizytę w Tatrach Zachodnich, spacer Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica, dotarcie do największego jeziora w Tatrach położonego w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów na wysokości 1395m n.p.m., czyli do Morskiego Oka. Młodzież ze „Szkoły na Górce”zasłużyła na miano wyjątkowych piechurów, bez większego wysiłku pokonała trasę liczącą 19 km. Dodatkową atrakcją była wizyta w jednej z najsłynniejszych budowli Zakopanego – liczącej ponad 100 lat Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce, zaprojektowanej przez Stanisława Witkiewicza oraz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, wybudowanej w podzięce za uratowanie życia papieżowi Janowi Pawłowi II po zamachu w maju 1981r.


Nie obyło się bez spaceru po Krupówkach i relaksie w basenach termalnych „ Terma Bania”. Kolejnym punktem wyprawy były Pieniny oraz wizyta na zamku w Niedzicy, technicy zobaczyli też zaporę w Czorsztynie oraz wąwóz Homole. Kilka dni poza szkołą pozwoliły na nawiązanie nowych przyjaźni i wcale nie spowodowały zaległości w nauce – wszak wiadomo – podróże kształcą.