W październiku 2018 r. młodzież z klasy I Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Iwoną Winiarczyk-Kapsa i pedagogiem szkolnym Małgorzatą Stępień udała się na nietypową lekcje hotelarstwa do „Podziemi opatowskich”. Celem zajęć było nie tylko poznanie walorów turystycznych Opatowa, ale również historii jednego z najciekawszych miejsc naszego regionu i unikalnej architektury podziemnego miasta. W sali projekcyjnej znajdującej się pod powierzchnią opatowskiego rynku, młodzież wysłuchała wykładu połączonego z prezentacją zdjęć pt. „Historia turystyki i atrakcje turystyczne w Powiecie Opatowskim”. Jak się okazało, chłonięcie wiedzy poza szkolną ławą jest niezwykle skuteczne.