Młodzież z Żywieniówki w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie uczestniczyła 16 października w warsztatach szkoleniowych pt. ,,Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich”. Celem szkolenia była promocja ekologicznego chowu gęsi w celu uzyskania zdrowego, wartościowego mięsa i tłuszczu oraz promocja lokalnego produktu, jakim jest Gęś Biała Kołudzka. Wykład przeprowadzała dr Halina Bielińska kierująca Krajowym Ośrodkiem Badawczo-Hodowlanym Gęsi w w Kołudzie Wielkiej na Kujawach. Zajęcia składały się z dwóch części: części wykładowej tj. od produkcji pierwotnej gęsiny do produktu finalnego oraz części warsztatowej z zakresu jej przyrządzania. Uczniowie obserwowali rozbiór tuszki gęsiej z omówieniem przez prowadzących wykorzystania poszczególnych elementów do potraw i przetworów. Przygotowywali farsze, gęś po kołudzku z jabłkami i majerankiem, pierogi z gęsiną.


Najciekawszym elementem warsztatów było pieczenie gęsi w całości z wybranym farszem oraz przyrządzanie sosu na bazie esencji pieczeniowej. Ponadto można było dowiedzieć się o konfitowaniu jako metodzie przetwarzania i konserwacji w gęsim tłuszczu, okrasie czyli gęsim tatarze i faszerowanej szyi gęsiej. Warsztaty kulinarne z gęsiny było świetną okazją do wymiany przepisów oraz doświadczeń kulinarnych. Po części warsztatowej nastąpiła degustacja przygotowanych potraw. Wszystkie potrawy smakowały wybornie. Uczniowie otrzymali drobne upominki a był to pasztet z gęsi i smalec. Pani dr inż. Halina Bielińska zostawiła nam swój sprawdzony PRZEPIS NA GĘŚ PO KOŁUDZKU. Przepis ten jak i inne z gęsią w roli głównej chętnie wypróbujemy na pracowni gastronomicznej. Wszystkie prezentowane podczas warsztatów potrawy cieszyły cieszyły nie tylko oko, ale i podniebienie i są godne polecenia – powiedziała Klaudia Grześkiewicz.