Z inicjatywy pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha uczniowie ''mundurówki'' ze szkoły ''na górce'' już po raz szósty podziwiali asortyment zgromadzony na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Targi w Kielcach są jednymi z największych, obok Paryża i Londynu europejskimi wystawami przemysłu obronnego- powiedziała pani Edyta Gwoździk. 36-osobowa grupa najstarszego rocznika klas mundurowych zawitała na XXVI MSPO pod opieką wychowawców pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha oraz pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Stępień - poinformowała dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska. Na tegoroczną wystawę został przygotowany: sprzęt pancerny i rakietowy;materiały wybuchowe; sprzęt i materiały wojsk chemicznych; uzbrojenie, sprzęt lotniczy i obrony powietrznej; uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej; sprzęt specjalistyczny dedykowany Policji i Straży Pożarnej; sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny oraz wiele innych – powiedział pan Marek Frejlich.  Największe zainteresowanie młodzieży wzbudzała broń oraz śmigłowce; słynny Black Hawk koncernu Sikorsky oraz śmigłowiec bojowy Apache produkowany przez amerykańskiego Boeinga, jak również bezzałogowy statek powietrzny – WABIK czy bezzałogowa platforma napędzana silnikiem hydrostatycznym nazywana robotem mobilnym KUNA - propozycje przygotowane przez WAT - poinformowała pani Edyta Gwoździk.

Uczniowie mogli podziwiać sprzęt reprerezentowany przez 624 wystawców z 31 krajów, przedstawiających ofertę największych firm zbrojeniowych z całego świata. Wizyta na targach zbrojeniowych wzbudza zawsze wielkie emocje u młodzieży, w związku z tym każdego roku staramy się zoorganizować ten wyjazd, w czym pomagają nam różne instytucje, z którymi współpracujemy koordynując pracę klas mundurowych. Największe wsparcie otrzymujemy od Fundacji GROM COMBAT i mjr Jacka Kowalika i z tej współpracy jestesmy najbardziej dumni- posumowała pani Edyta Gwoździk.