Uczniowie klas liceum służb mundurowych ZS nr1 w Opatowie mieli okazję odbyć szkolenie pod okiem zawodowych żołnierzy z 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu. Wybrali się tam ze swoimi wychowawcami panią Edytą Gwoździk , panem Markiem Frejlichem i panem Robertem Gubernatem oraz panią Moniką Masternak i panią Małgorzatą Stępień. Kilkugodzinne szkolenie rozpoczęło się od zapoznania młodzieży przez chorążego Kowalskiego z zasadami funkcjonowania jednostki, z salą tradycji i miejscem koszarowania elewów odbywających służbę przygotowawczą. Po części oficjalnej uczniowie zostali podzieleni na sekcje i rozeszli się na poszczególne zajęcia szkoleniowe. Doskonalili elementy musztry, głównie poruszanie się w szyku w kolumnach dwójkowych i czwórkowych, poznawali tajniki krav magi, doskonalili umiejętność rozkładania i składania broni oraz zostali zapoznani z wyposażeniem żołnierzy jednostki w Sandomierzu.

Mamy nadzieję, że wizyta w 3 Sandomierskim Batalionie Radiotechnicznym będzie początkiem nnaszej wspołpracy z jednostką- powiedziała pani Edyta Gwoździk.