W mijającym roku szkolnym 2017/2018 w naszej placówce realizowany jest projekt „Podnoszenie efektywności kształcenia w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie oraz w Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej”. Jednym z jego elementów jest utworzenie szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Młodzież postanowiła aktywnie włączyć się w pomoc naszej placówce i wspólnie z  nauczycielami Szczepanem Madejem i Janem Hynkiem wykonała szereg prac adaptacyjnych pomieszczeń na potrzeby strzelnicy. Uczniowie w wolnym czasie ciężko pracowali nad poprawieniem bazy lokalowej. Na potrzeby strzelnicy zaadaptowano pomieszczenie w budynku internatu szkolnego.  Dzięki temu strzelnica będzie mogła od września służyć całej młodzieży szkolnej chętnej do uprawiania strzelectwa pneumatycznego.

W prace adaptacyjno - wykończeniowe najbardziej zaangażowała się młodzież z klasy I Liceum Służb Mundurowych: Weronika Bednarska, Marcelina Kaczmarczyk, Joanna Sosnowska, Patrycja Winiarska, Jakub Niedbała, Kacper Wałek. Za zaangażowanie i pomoc młodzieży serdecznie dziękujemy!