W piątek 25 listopada 2016r. na zaproszenie Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka nauczyciele Jerzy Lulin i Władysław Polit uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertami wystawców z branży rolnej z Polski i zagranicy. Ilość i jakość urządzeń maszyn i technologii rolnych prezentowana na targach, wywarła wielkie wrażenie na zwiedzających. Nasi nauczyciele mogli nawiązać bezpośredni kontakt z wieloma firmami zajmującymi się rolnictwem i szkoleniami, służącymi lepszemu wykształceniu samych nauczycieli uczących zawodowych przedmiotów rolniczych jak i uczniów. Oprócz eksponatów przedstawianych na targach, nasi nauczyciele brali także czynny udział w konferencjach tematycznych np. „Wyzwania i rola rolnictwa w nowoczesnej gospodarce XXI wieku” oraz „Innowacje dla rolnictwa”.

Zdobytą wiedzę i doświadczenie nauczyciele przekażą uczniom na lekcjach.