W dniu 03.10.2016 w Zochcinku odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i podstawówek w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 800 m. i 1000 m. pod patronatem Starosty Powiatu Opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Do rywalizacji zgłosiły się szkoły z: Opatowa, Ożarowa, Bidzin, Iwanisk, Lipnika, Włostowa i Baćkowic. Na wstępie głos zabrali: prezes szkolnego związku sportowego powiatu opatowskiego Stanisław Kędzierski i kierownik wydziału oświaty Marek Gołasa.

Rywalizacja dziewczyn i młodzieży odbywała się w świetnej atmosferze, towarzyszyły jej wielkie emocje i wola walki o pierwsze pozycje. Po zmaganiach zawodników czas przyszedł na dekoracje. Wręczania pamiątkowych dyplomów oraz pucharów dla zwycięzców dokonali: Pan Gustaw Saramański – w - ce Starosta Opatowski, Pan Marek Gołasa – naczelnik wydziału oświaty Powiatu Opatowskiego, Pan Stanisław Kędzierski – prezes szklonego związku sportowego Powiatu Opatowskiego oraz Pan Waldemar Domagała – członek wojewódzkiego zarządu szkolonego związku sportowego. Głównym organizatorem olimpiady w sztafetowych biegach przełajowych o puchar Starosty Powiatu Opatowskiego byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, natomiast sponsorem było Starostwo Powiatowe, które zapewniło prócz pucharów poczęstunek, który został przygotowany przez Technikum Żywieniowe, natomiast nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem czuwała „Mundurówka” z „Górki”.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Szkoły ponadgimnazjalne: -

Dziewczęta- Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie,

Chłopcy- Zespół Szkół nr 2 w Opatowie.

Gimnazjum: -

Dziewczęta- Zespół Szkół z Iwanisk