Dnia 30 września 2016 roku uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie brali udział w pokazach ciągników rolniczych marki  Deuth Fahr. Impreza odbywała się w pobliskiej Okalinie. Pokazy rozpoczęła prelekcja na temat   rozwiązań  i trendów w nowoczesnym sprzęcie rolniczym do uprawy roli. Organizator  A.R Chmielewski umożliwił uczestnikom wypróbowanie ciągników zagregowanych z zestawami uprawowymi w warunkach polowych. Nasi uczniowie legitymujący się prawem jazdy kat. T skwapliwie skorzystali z okazji pokierowania w polu najnowszymi wyrobami firmy  Deuth Fahr.

Poza jazdami testowymi  dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się prelekcje na temat możliwości dofinansowania zakupów w firmie A. R. Chmielewski z dopłat w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Tego typu pokazy są okazją do zapoznania się z aktualnym stanem   i kierunkami rozwoju techniki rolniczej. Z pewnością doświadczenie i wiedza   nabyte w praktyce pomogą uczestnikom w przyszłości planować i wdrażać programy rozwojowe dla swoich gospodarstw.