Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tą promocję.

26 września w naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Z tej okazji nauczycielki języków obcych ogłosiły konkurs na plakat promujący uczenie się języków. Jury w składzie: p. Elżbieta Cheba – język angielski, p. Agata Łasisz – język rosyjski, p. Magdalena Kidoń – język angielski, p. Magdalena Jakubowska – język angielski, p. Ewelina Zagórna – język angielski, p. Anna Religa – język niemiecki, p. Marta Firmanty – język niemiecki, miały niełatwy wybór, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ wykonanie, zastosowane techniki, oraz wrażenia estetyczne przerosły najśmielsze oczekiwania. Po burzliwych dyskusjach jury ogłosiło zwycięzcę. Konkurs wygrała Zuzanna Kowalik z klasy II LO, drugie miejsce zajęła Katarzyna Grudzień z klasy II LO, trzecie miejsce zajęła Dominika Łukasik z klasy III LO. Zwyciężczyni Zuzia wygrała „dzień bez pytania” dla swojej klasy. Uczniowie obejrzeli również film w wersji anglojęzycznej pt „Za jakie grzechy dobry boże?”, oraz prezentację multimedialną: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”
Do zobaczenia za rok!!!