Maturzyści z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie zdali tegoroczny egzamin maturalny na przysłowiową „piątkę”. Na podstawie wyników przysłanych przez OKE nasze Technika znalazły się na czwartym miejscu w skali całego województwa świętokrzyskiego, co stanowi szczególny powód do dumy. Do egzaminu maturalnego w tegorocznej sesji przystąpiło 97 uczniów klas technikalnych i jednej klasy Liceum Mundurowego, z czego tylko dwie osoby nie zdały matury (w tym jedna nie stawiła się na egzamin). Największym sukcesem pochwalić się mogą uczniowie z Technikum o kierunku kształcenia: technik ekonomista, którzy osiągnęli zdawalność na poziomie 100 %.  Biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy nasi technicy zdawali wcześniej egzaminy zawodowe osiągając 94% zdawalności, dowodzi to że opłaca się łączyć naukę zawodu z jednoczesnym zdobyciem  przepustki na studia, jaką jest zdana matura.

- Kiedy młodzież uśmiechnięta i dumna odbiera świadectwa maturalne, kiedy słyszę na korytarzu okrzyki radości i kiedy wszyscy uczniowie nawzajem sobie gratulują, wtedy dociera do mnie, że to jest właśnie najpiękniejszy moment w roku szkolnym i w naszym życiu zawodowym. Jestem dumna ze swoich maturzystów i dziękuję za wspólną pracę ich rodzicom i moim nauczycielom, bo z tego zrodził się ten wspólny sukces. Życzę wszystkim maturzystom, by udany start w dorosłe życie jakim jest zdanie matury, przyniósł Wam dalszych wymarzonych sukcesów i szczęścia. – stwierdziła dyrektor szkoły Magdalena Gdowska.

Zobacz TOP 10 techników