W dniu 9 czerwca 2016 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w plenerowym spotkaniu z członkami Koła Łowieckiego „Łagów” z Nowej Słupi. Spotkanie to było uzupełnieniem działań realizowanych w ramach programu innowacyjnego dla klas mundurowych z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z „mundurówki” i „żywieniówki”. Gospodarze spotkania przyjęli młodzież w swojej leśnej  siedzibie w Jeleniowie.

Głównym celem spotkania było przełamywanie barier, stereotypów i integrowanie się  młodzieży w środowisku lokalnym. Na miejscu biwakowania uczniów przywitali Panowie: Marcin Wójtowicz, Michał Mazur i Piotr Madej – członkowie Koła. Na początku spotkania myśliwi przedstawili historie i tradycje łowieckie w Polsce. Przybliżyli także obyczaje łowieckie, obrzędy, rytuały towarzyszące polowaniom, gwarę i terminologię myśliwską.  Kolejnym punktem spotkania była prezentacja trofeów myśliwskich i prezentacja polskiej rasy psa myśliwskiego – gończego polskiego, a także przedstawienie swoistej więzi i zależności łączących myśliwych i ich czworonożnych przyjaciół. W czasie spotkania był czas i możliwości na dyskusje, zapytania, myśliwi przygotowali i zaprezentowali literaturę związaną z łowiectwem. Przedstawili także szereg przykładów na współpracę ze środowiskiem lokalnym, instytucjami państwowymi, samorządowymi, ludnością zamieszkująca tereny przyleśne stanowiące część obwodów łowieckich.  W czasie spotkania młodzież pod opieką Pani Doroty Pitek przygotowywała poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Wśród potraw znalazł się „Saganek Myśliwski”,” Gulasz Myśliwski”, kiełbaski pieczone nad ogniskiem przez uczniów. W czasie biesiadowania chętni mogli odbyć pod nadzorem Szczepana Madeja i  gospodarzy  trening strzelecki z broni pneumatycznej. Trening ten odbył także pod specjalnym nadzorem uczeń nauczania indywidualnego. Zarówno spotkanie z myśliwymi jako przedstawicielami formacji mundurowej, ćwiczenia strzeleckie z broni pneumatycznej, jak również warsztaty kulinarne kuchni myśliwskiej były swoistym praktycznym połączeniem jednych z głównych kierunków edukacyjnych naszej szkoły. Spotkanie choć krótkie dało młodzieży wiele radości i satysfakcji. Dzięki władzom Koła Łowieckiego „Łagów” i przychylności myśliwych- pasjonatów nawiązała się nić sympatii i zrozumienia młodzieży i myśliwych którym patronuje św. Hubert. Spotkanie przyniosło lepsze zrozumienie łowiectwa, myśliwych i ich pasji. Mamy nadzieję, że to dopiero początek współpracy. Za gościnę serdecznie dziękujemy z myśliwskim pozdrowieniem - Darz Bór !