Krew  jest najcenniejszym , niezastąpionym lekarstwem. Wiedzą o tym zwłaszcza Ci, którzy jej potrzebują w trakcie zabiegów operacyjnych, tych planowanych i tych które wynikają z potrzeby szybkiego ratowania życia. Zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek wzrasta co roku w okresie  wakacji , gdy jest najwięcej nieszczęśliwych wypadków, zwłaszcza komunikacyjnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom służby zdrowia i poszkodowanym w wypadkach członkowie  Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z opiekunem Szczepanem Madejem  zorganizowali przedwakacyjną akcję krwiodawstwa, która odbyła się w dniu 7 czerwca 2016r.

Do akcji przystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie, młodzież z innych szkół, absolwenci i mieszkańcy społeczności lokalnej. Służba medyczna z  Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  obsługująca akcję zakwalifikowała 22 osoby. Łącznie  oddano 9,9 l krwi. Była to czwarta akcja krwiodawstwa w tym roku szkolnym.
Młodzieży  zaangażowanej w przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którzy aktywnie włączyli się w tę formę pomocy drugiemu człowiekowi i  zgłosili się do honorowego oddawania krwi.
Dziękujemy Krwiodawcom!!!