Od kilku lat młodziez klas mundurowych ZS Nr1 z Opatowa czci pamięć o Żołnierzach Cichociemnych biorąc udział w uroczystościach i pokazach w Warszawie. 14 maja 2016r. zorganizowano IV Piknik Cichociemnych o charakterze militarno – historycznym w parku, który otrzymał imię Cichociemnych. Uczniowie mundurówki z panią Edytą Gwoździk mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Z wielką przyjemnością spotkali się z kilkoma znamienitymi osobami: panem płk. Piotrem Gąstałem – dowódcą JW GROM, panem Bogdanem Rowińskim – prezesem Fundacji im.

Cichociemnych, pania Teresą Piwnik – bratanicą cichociemnego mjra Jana Piwnika ,,Ponurego''. Wspaniałym przeżyciem była dla młodych ludzi możliwość rozmowy z panem kpt. Aleksandrem Tarnawskim, jednym z ostatnich żyjących cichociemnych. Młodzież miała okazję podziwiać skoki spadochronowe w wykonaniu żołnierzy GROM -u, symulację odbicia zakładników z rąk terrorystów, pokaz ochrony VIP-ów, rekonstrukcję podjęcia przez partyzantów AK skoczka spadochronowego. Podczas pikniku młodzi mundurowcy z Opatowa poznali wyposażenie bojowe operatorów GROM -u i Żandarmerii Wojskowej, wyposażenie grup rekonstrukcyjnych, pojazdy wojskowe Humvee, czołgi Herman i T 55 oraz czołg Sherman z 1943 roku. Uczniowie ZS Nr 1 z Opatowa uczestniczyli w grze terenowej, Biegu Przełajowym im. Cichociemnych i pokazach strzeleckich. Mieli także okazję podziwiać koncert orkiestry dudziarskiej  Pipes & Drums i Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu i historii dla młodych ludzi ceniących przeszłość i pamięć o bohaterach, ale także pokazujących swój szacunek wobec ojczyzny.