Uczniowie grupy ekonomicznej z klasy I LO: Martyna Frejlich, Katarzyna Grudzień, Izabela Kaleta, Sylwia Pater i Kamil Skuza w dniu 16 maja 2016r. wzięli udział w warsztatach szkoleniowych, które miały miejsce w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. Szkolenie odbyło się pod ogólna nazwą „Pasjonaci” i uczestniczyło w nim  prawie 70 osób z kilkunastu szkół w regionie. Wykłady prowadzili: Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz i dr n. med. Michał Piast. Po raz pierwszy  Marszałek woj. Świętokrzyskiego Adam Jarubas został trenerem jednej z grup.

Szkolenie wprowadzające prowadzili młodzi przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego. Zaproszeni goście, będąc na różnych etapach rozwoju swojej kariery opowiadali o początkach zakładania  działalności gospodarczej związanej ze swoją pasją.Następnie uczestnicy szkolenia wzięli udział w warsztatach, które miały na celu pomoc w planowaniu własnej kariery. Uczniowie naszej szkoły znajdowali się w grupie o tematyce „Zagraj w swoją karierę - planowanie ścieżki kariery z wykorzystaniem gry strategicznej”. Na koniec podsumowania wszystkich informacji dokonał Maciej Barański, mówiąc o autoprezentacji oraz zachęcając młodzież do wiary w siebie i realizowania swoich marzeń bez  straty czasu. Młodym ekonomistom najbardziej podobały się warsztaty z planowania własnej kariery zawodowej opartej na pasji. Dowiedzieli się że w życiu trzeba dążyć do przemyślanych celów.