Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tym miesiącu w wyjazdowych zajęciach strzeleckich z broni kulowej. Wraz z opiekunami Szczepanem Madejem, Janem Hynkiem i ks. Jerzym Skiminą nasi młodzi strzelcy trenowali na strzelnicy w Staszowie strzelanie z karabinków kbks  pozycja leżąc z podpórką – odległość 50 metrów i pistoletu pozycja stojąc – odległość 25 metrów. Zajęcia te zostały przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej z edukacji dla bezpieczeństwa. Pod okiem instruktora uczniowie uczyli się bezpiecznego zachowania na strzelnicy ,obsługi broni, prawidłowej postawy i techniki oddawania strzału.  Oprócz treningu młodzież przystąpiła do rywalizacji na najlepszego strzelca.

Wyniki przedstawiają się następująco: Kbks – 50 metrów kal. 5,6 mm – pozycja leżąc z podpórką.

1. Aleksandra Szczur 73pkt. (II LO)

2. Mariola Zając 63 pkt. (II LO)

3. Klaudia Toporowska 49 pkt. (II LO)

1. Konrad Graboń 72 pkt. (I TMR)