Młodzież klas kończących w tym roku szkolnym ZS Nr1 w Opatowie, a zwłaszcza Liceum Służb Mundurowych, chce swoją przyszłość zawodową związać ze służbami mundurowymi, a głównie z wojskiem. Dyrekcja i nauczyciele szkoły wychodząc naprzeciw zaiteresowaniom uczniów, zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Sandomierza. Z ogromnym zainteresowaniem młodzież wysłuchała informacji dotyczących służby przygotowawczej, Narodowych Sił Rezerwowych i szkolnictwa wojskowego. Uczniowie klasy mundurowej, którzy uczestniczyli w wielu szkoleniach, zlotach klas wojskowych, zajęciach na poligonie i strzelnicy, doskonale orientują się, jaka jest specyfika służby wojskowej. To właśnie oni są szczególnie zainteresowani poszarzeniem wiedzy i umiejętnosci, jakie zdobyli podczas nauki w Liceum Służb Mundurowych.

Przedstawiciele WKU udzielali szczegółowych informacji odpowiadając na pytania młodzieży dotyczące jednostek wojskowych i ich specyfiki oraz testów sprawnościowych kwalifikujących do służby wojskowej. Była to bardzo owocna i profesjonalna lekcja doradztwa zawodowego skierowana do młodych ludzi, nie tylko w mundurach.