W dniu 20 kwietnia 2016 roku opatowski Zespół Szkół Nr1 przystąpił już po raz trzynasty do uroczystych obchodów programu „Dzień przedsiębiorczości”. Taki projekt edukacji ekonomicznej został zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, a zrealizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.  W ramach przedsięwzięcia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym na terenie tej placówki oświatowej pod hasłem „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”. Należy w tym miejscu podkreślić, że nasi uczniowie zaskoczyli nas swoimi kreatywnymi koncepcjami wyrażenia aktywnej postawy w stosunku do przedsiębiorczości.

Z tej okazji została również przygotowana i wyemitowana na falach lokalnego Radia Opatów audycja z udziałem uczniów z klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych promująca wśród społeczności powiatu opatowskiego wielowymiarowość aspektu przedsiębiorczości jako dziedziny wiedzy i kultury organizacyjnej firmy – powiedział Piotr Banaczyk – nauczyciel  przedmiotów ekonomicznych w tej szkole. Agnieszka Frejlich – nauczycielka biologii oraz  Monika Wicha – nauczycielka technologii żywności przeprowadziły atrakcyjne i bogate w treści zajęcia na temat: „Weryfikacja marzeń zawodowych w kontekście wyboru drogi edukacyjnej i zawodowej”. Zgodnie z harmonogramem tej imprezy nasza młodzież została skierowana na jednodniowe praktyki zawodowe do firm, urzędów i instytucji działających na obszarze Opatowa w celu szczegółowego zapoznania się ze strukturą organizacyjną i stylami zarządzania dominującymi w poszczególnych jednostkach organizacyjnych. „Dzień przedsiębiorczości” to projekt realizowany przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości jako działanie ułatwiające naszym uczniom wytyczenie właściwej ścieżki edukacyjnej i zawodowej – stwierdziła dyrektor szkoły Magdalena Gdowska.