26 lutego 2016r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach była gospodarzem III edycji regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Organizatorem Konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej  przepisów prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W Konkursie wzięli udział przedstawiciele świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Uroczystego otwarcia dokonał zastępca okręgowego inspektora pracy w Kielcach Jan Jóźwik, który życzył młodzieży powodzenia we współzawodnictwie oraz wykorzystania nabytej wiedzy w życiu codziennym.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy zostali jednocześnie laureatami etapu szkolnego konkursu, a byli to Paulina Lebieda z klasy IV Tż i Karol Czeczot z klasy III Tps. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań, komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów konkursu, którzy zostali wyróżnieni cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Pozostali uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa. Wśród laureatów na V miejscu  znalazła się nasza uczennica Paulina Lebieda. Nasz drugi uczestnik Karol Czeczot również uzyskał bardzo dobry wynik ze stratą zaledwie dwóch punktów do laureatów. Obu naszym uczniom dziękujemy za udział w konkursie, godne reprezentowanie naszej szkoły
i gratulujemy uzyskania wysokich wyników.