W dniu 13 listopada 2015r. w Staszowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów z terenu powiatów: opatowskiego, staszowskiego i sandomierskiego. Powiat opatowski reprezentowało 7 stypendystów w tym dwie uczennice z Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie: Paulina Lebieda z kl. IV TŻiUG oraz Joanna Pypeć z kl. III LO „Mundurowego”. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł i Wicewojewoda Świętokrzyski Paweł Olszak oraz reprezentujący nasz powiat Wicestarosta Gustaw Saramański i Kierownik Wydziału Oświaty Marek Gołasa. „To dla nas bardzo miłe przeżycie, być na takiej uroczystości. Cieszymy się, że nasza nauka i praca zostały docenione i obiecujemy, że pieniądze które otrzymujemy jako stypendystki zainwestujemy w siebie i nasz rozwój. Jest to dodatkowa mobilizacja do naszej dalszej i solidniejszej pracy” – zgodnie zapewniały obie uczennice.

Dla Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie tegoroczna gala wręczenia stypendiów miała wyjątkowe znaczenie, ponieważ Pani Kurator wyróżniła naszą szkołę okolicznościowym dyplomem za wybitne osiągnięcia z zakresu Honorowego Krwiodawstwa. W tej dziedzinie jesteśmy szkołą, która od kilku lat osiąga najlepsze wyniki w bezinteresownym pozyskiwaniu „leku życia” w skali całego województwa. Małgorzata Muzoł podkreśliła,  jak ważne jest by szkoła uczyła nie tylko konkretnej wiedzy, umiejętności ale przede wszystkim wychowywania poprzez pomoc niesioną drugiemu człowiekowi.