Uczniowie klas pierwszych Technikum – Hotelarskiego oraz Żywienia i Usług Gastronomicznych ze starszymi kolegami z klasy 3 TŻiUG w dniu 18.09.2015 wyruszyli na pieszy trekking czerwonym szlakiem po Górach Świętokrzyskich. Wyjście poza mury szkoły miało zbliżyć do siebie uczniów i nauczycieli podczas wędrówki leśnymi drogami. Po dotarciu na miejsce ’’pierwszaki’’ pod okiem zaprawionych w leśnym gotowani kolegów przygotowali ognisko i biwakowe menu w postaci pieczonych szaszłyków i kiełbasek.

Piękna pogoda, malownicze krajobrazy, pyszne jedzenie, młodzieńczy humor i piosenki śpiewane razem z kadrą sprawiły, że cel wycieczki postawiony przez wychowawcę klas pierwszych p. Agnieszkę Frejlich został osiągnięty.