W dniu 17 września 2015 roku w Zespole szkół Nr1 w Opatowie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Była to jednocześnie pierwsza akcja w tym roku szkolnym. Organizację i nadzór nad przebiegiem akcji sprawowała młodzież ze szkolnego koła PCK wraz ze swym opiekunem, Szczepanem Madejem. Ze strony medycznej akcję przeprowadziła Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Pozytywnie na apel włączenia się w akcję zareagowało ponad 50 osób. Ostatecznie po weryfikacji laboratoryjnej i  medycznej krew oddało 37 osób.

Wśród krwiodawców znaleźli się  pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie, mieszkańcy naszego regionu i absolwenci. Łącznie oddano 16,65 l krwi. Wszystkim uczestnikom tej akcji składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na kolejne akcje.