W dniu 18 czerwca mury naszej szkoły odwiedził Pan Stanisław Golmento – Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. W ramach programu PIP pt. „Kultura Bezpieczeństwa” w którym od kliku lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział. Przeprowadził on z młodzieżą spotkania informacyjno - szkoleniowe.  Na spotkaniach tych poruszał ciekawe tematy między innymi dotyczące przepisów prawa pracy młodocianych pracowników oraz zasad BHP, których należy przestrzegać aby nie narażać życia i zdrowia. Pan Inspektor wręczył młodzieży biorącej udział w spotkaniu szereg ciekawych materiałów, broszur informacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy dotyczących miedzy innymi: zatrudnienia tymczasowego w wakacje, bezpiecznej pracy w rolnictwie itp.

Prelekcja zakończyła się projekcją przemawiającego do wyobraźni filmu dotyczącego niebezpieczeństw jakie czekają na nas w pracy i w życiu codziennym.