W piątek 26 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 oraz pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W uroczystości wzięli udział dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu  Opatowskiego p. Gustaw Saramański, Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Monika Przygoda oraz rodzice uczniów. Pani dyrektor Magdalena Gdowska powitała wszystkich zebranych na uroczystości, następnie głos zabrał Starosta Gustaw Saramański, gratulując udanego roku szkolnego oraz życząc absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej dobrego startu w dorosłe życie, a wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Następnie p. dyrektor Magdalena Gdowska oraz p. kierownik Tomasz Sewera wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, godne reprezentowanie szkoły, zaangażowanie w wielu konkursach przedmiotowych oraz imprezach sportowych  i artystycznych.

Absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej  Karolinie Orkisz i Krystianowi Łata zostały wręczone statuetki dla najlepszego absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej w roku szkolnym 2014/2015. Najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Nr1 z trzech typów szkół tj., Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymali szczególne wyróżnienie w postaci grawertonów, ufundowanych przez dyrektora szkoły, p. Magdalenę Gdowską. Te wyjątkowe wyróżnienia zostały przyznane:Joannie Pypeć, uczennicy klasy II LO, Paulinie Lebieda, uczennicy klasy III Technikum oraz Darii Zakrzewskiej uczennicy klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Następnie pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego nastąpiło uroczyste pożegnanie sztandaru szkolnego przez uczniów klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej Martyna Masternak oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dawid Kobiałka odczytali słowa podziękowania skierowane do wszystkich nauczycieli i wychowawców. W drugiej części uroczystości uczniowie z klasy I D, II LOM oraz III TPS mieli okazję zaprezentować własny program artystyczny, przygotowany pod opieką p. Marty Firmanty oraz p. Moniki Wichy. Młodzież rozpoczęła swój występ od ciepłych i miłych słów podziękowania za miniony rok szkolny, wypowiedzianych przez uczennicę klasy II LOM Justynę Curyło. W wakacyjny nastrój wprawiły wszystkich zebranych piosenki wykonane przez uczniów klasy I TŻiUG „A” Darię Kusal i Karola Durdę oraz Rafała Gajewskiego z klasy I LO, a także uczennicę klasy ID Darię Pawełczuk. Element humoru wprowadziły zabawne sceny na temat wakacyjnych przygód, odegrane przez uczniów klasy II LOM Angelikę Ziębę, III TPS Grzegorza Włodarczyka oraz III TŻiUG Andrzeja Raczyńskiego. W zakończeniu uroczystości zostały przywołane życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.