Happening podsumuwujący projekt Edukacja Zawodwa w Praktyce

2 czerwca 2015r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Targi Kielce S.A. odbyło się podsumowanie projektu "Edukacja zawodowa w praktyce". Przedsięwzięcie to patronatem honorowym objęli Świętokrzyski Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. W spotkaniu wzięło udział 50 szkół kształcenia zawodowego z województwa świętokrzyskiego, których uczniowie i nauczyciele brali udział w konferencjach, warsztatach i turniejach zawodowych. Każda szkoła przygotowała swoje stanowisko wystawiennicze. Zorganizowano także zawody o tytuł Mistrza, w których nasi uczniowie brali udział w kategorii fryzjer, kucharz, mechanik samochodowy, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych. Wielkim sukcesem zakończył się  turniej Mistrz w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych. Nasza drużyna Technikum Pojazdów Samochodowych w składzie Kamil Religa i Grzegorz Włodarczyk osiągnęła największą liczbę punktów i zdobyli pierwsze miejsce.

„Z takimi zadaniami zawodowymi często mam do czynienia na zajęciach czy praktykach, jakie realizowane są w naszej szkole na kierunku Technik Pojazdów Samochodowych. Oczywiście nie robimy tego na czas, ale zawsze staramy stosować się do zasad BHP. Dlatego należało dodać element współpracy podczas pracy dwóch osób i wygrana była nasza. Zawód, jaki wybraliśmy i szkoła, w której się uczymy to dobry początek, by odnieść zawodowy sukcesu. Pierwszy już odnieśliśmy pokonując innych w tym konkursie, teraz przed nami kolejne czyli dobrze zdany egzamin zawodowy i matura.” – powiedzieli nasi „mistrzowie”. Ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły było przyznanie nagrody w konkursie na Najbardziej Aktywną Szkołę w województwie podczas realizacji projektu systemowego „Edukacja zawodowa w praktyce”. Dyrektor szkoły Magdalena Gdowska odebrała z rąk Dyrektora ŚCDN Jacka Wołowca, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową dla szkoły, jakim był nowoczesny zestaw komputerowy wraz z wizualizerem. „Kształcenie zawodowe w naszej szkole jest na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem są bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom biorącym udział w projekcie. Szczególnie chciałabym podziękować Panu Jerzemu Lulinowi i Piotrowi Cybuli – szkolnym koordynatorom projektu, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali z uczniami nad realizacją wyznaczonych zadań. Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną w dwie nowoczesne pracownie, daje także nowe możliwości rozwoju dla nauczycieli i uczniów.” - powiedziała  Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie. Na zakończenie happeningu odbył się koncert zespołu „Mafia”.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=ED&Date=20150602&Category=GALERIA11&ArtNo=602009992&Ref=PH

https://www.youtube.com/watch?v=S2zYmMidkj8

http://www.sejmik.kielce.pl/item/45285-szkoly-zawodowe?start=10