Gimnazjaliści z powiatu opatowskiego i spoza jego granic tłumnie przybyli do Zespołu Szkół Nr1  w Opatowie, aby w ramach „Dnia Otwartego” obejrzeć szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016. Liczba uczniów odwiedzających szkołę tego dnia przeszła moje najśmielsze oczekiwania – powiedziała Magdalena Gdowska, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły – młodzież w kilku turach oglądała placówkę, gdyż jednocześnie wszyscy nie pomieściliby się w naszym, jak by nie było, obszernym budynku. Gimnazjaliści mieli okazję podpatrzeć, jak funkcjonują na co dzień poszczególne typy techników, szkoła zawodowa i liceum. „Żywieniówka” serwowała przekąski własnej produkcji, „mundurówka” popisywała się sprawnością fizyczną, „rolnicy” pokazali, jak obsługiwać sprzęt polowy, zaś mechanicy czarowali umiejętnością naprawy samochodów i wraz ze swymi nauczycielami zorganizowali dla gimnazjalistów kiełbaski pieczone na grillu.

Jeszcze się waham między liceum mundurowym a technikum żywieniowym – wyznała gimnazjalistka z Ćmielowa – ale już wybrałam szkołę. Jak mogłoby być inaczej, tu uczy się moje rodzeństwo i „szkoła na górce” wpisała się w tradycję rodzinną.
W przyszłości będę nowoczesny rolnikiem, chcę korzystać z unijnych dotacji – dodał Patryk z opatowskiego gimnazjum - kolega mówił, że nie ma lepszej szkoły niż ta.