12.10.2013 o godzinie 9:00 na Opatowskim rynku odbył się oficjalny start IX edycji rajdu Bałtowskie Bezdroża. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski oraz Burmistrz Miasta Opatowa Andrzej Chaniecki. Sobotni Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta ale również młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Uczniowie licznie zgromadzili się w ten sobotni poranek na rynku aby podziwiać terenowe samochody oraz umiejętności uczestników podczas jazdy po wzniesieniach, rowach, terenach błotnistych i piaszczystych.

Młodzież aktywnie kibicowała wszystkim drużynom przygotowującym się do startu, a najbardziej jednej z drużyn startującej w kategorii amatorów z racji tego, iż w jej składzie znajdowała się uczennica naszej szkoły Angelika Cebula z klasy III TE. Pełniła ona rolę pilota. Tuż po starcie uczniowie z entuzjazmem udali się na poszczególne odcinki terenowe położone wokół miasta Opatowa aby tam na żywo podziwiać widowiskowe zmagania zawodników w tym ciekawym i ekstremalnym sporcie.