W ramach ogólnopolskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, nasza diecezja uczestniczy w peregrynacji symboli zapowiadających to wydarzenie. Są nimi przekazywany kolejnym organizatorom krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. W dniu 20 kwietnia 2015 r. zagościły one w naszej szkole. Obecnością swoją zaszczycili nas: ksiądz proboszcz dr Michał Spociński, ks. dr Marek Kumór – diecezjalny koordynator Centrum ŚDM, pan starosta Bogusław Włodarczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Robert Kasiński.

Po słowie powitania wygłoszonym przez panią Dyrektor Magdalenę Gdowską głos zabrał ksiądz proboszcz dr Michał Spociński oraz ks. dr Marek Kumór wprowadzając zgromadzonych w istotę uroczystości. Następnie młodzież przedstawiła program artystyczny poświęcony peregrynacji. Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Wiśnios, pani Teresy Jędrzejewskiej i pani Moniki Masternak, przygotowali program, w którym poprzez śpiew, refleksję oraz zawierzenie oddano hołd osobie Świętego Jana Pawła II. To właśnie on przekazał młodzieży symbole, które dziś stanowią duchowy symbol przygotowania do przeżycia tych niezwykłych chwil, jakimi są niewątpliwie Światowe Dni Młodzieży.  Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał pan starosta Bogusław Włodarczyk wyrażając wdzięczność  księdzu proboszczowi za umożliwienie udziału nam wszystkim w tak ważnym wydarzeniu. Pan starosta odniósł się do osobistych wspomnień związanych z obecnością krzyża jako znaku uświadamiającego wiarę i patriotyzm narodu polskiego. Na zakończenie uroczystego spotkania oddano cześć świętym znakom i wykonano pamiątkowe zdjęcia.