W dniu 14 kwietnia 2015 r. w naszej  szkole odbyła się kolejna, trzecia w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. Tradycyjnie akcja była organizowana przez Szkolne Koło PCK. Obsługę medyczną zapewniła Ekipa Wyjazdowa Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Młodzież czerwonokrzyska z klasy   I i II  TŻiUG ze swym opiekunem Szczepanem Madejem zapewniła sprawną organizację całego przedsięwzięcia.

Tradycyjnie także mogliśmy liczyć na aktywność honorowych krwiodawców. Zgłosiło się ponad 60 osób, z czego krew mogły oddać 42 osoby, oddając łącznie18,81 litra krwi. Wśród krwiodawców było 28 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, 4 absolwentów naszej Szkoły, 3 osoby mieszkające w Opatowie. W czerwcu b.r. planujemy kolejną akcję w naszej szkole.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie