W dniu 24.03 2015 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod hasłem: „BEZPIECZNIE OD STARTU”.Konkurs organizowany jest przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jego celem jest zwiększenie wśród uczniów wiadomości o bezpieczeństwie pracy i przysługujących prawach pracowniczych.

W konkursie na etapie szkolnym zorganizowanym przez nauczycieli naszej szkoły – Piotra Cybulę oraz Romana Górę, wzięło udział 20 uczniów. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Kinga Grabowiec oraz Dominik Wójcik. W dniu 10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach odbył się etap regionalny konkursu. 39 uczestników z województwa świętokrzyskiego zmagało się z testem złożonym z 42 pytań z zakresu prawa pracy oraz zasad BHP w pracy. W czasie przerwy, gdy komisja sprawdzała testy konkursowe, młodzież miała okazję wysłuchać prelekcji przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji na temat prowadzonych działań prewencyjnych  świętokrzyskiej Policji, połączonej z wyświetleniem filmów dotyczących tego tematu.Na koniec organizatorzy podsumowali konkurs, wręczyli dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pendrive'ów oraz gadżetów i wydawnictw Państwowej Inspekcji Pracy popularyzujących zasady BHP.